Чернівці • Рівне • Хмельницький • Івано-Франківськ • Львів
• Тернопіль • Луцьк • Кам’янець-Подільський • Коломия
0 800 331 331
(дзвінки з усіх операторів безкоштовні)

Послуги

Лікування сітківки

Сітківка – це найтонша внутрішня оболонка ока, прилегла до скловидного тіла, а із зовнішнього – до судинної оболонки очного яблука. Захворювання сітківки можуть призвести до серйозних проблем із зором, у складних випадках – до повної сліпоти.

Одними із найпоширеніших патологій є відшарування сітківки та волога вікова макулодистрофія.

Вікова макулодистрофія (ВМД) – це хронічне прогресуюче офтальмологічне захворювання, яке характеризується ураженням центральної зони очного дна (макули), при якому страждають сітківка, пігментний епітелій і судини сітківки.

Вона буває вологої та сухої форми. 

На даний момент належного лікування вікової макулодистрофії сухої форми не існує. Для лікування ВМД вологої форми ми використовуємо анті-VEGF препарат «Айлія» від виробника Bayer (Німеччина). Це інноваційний та найефективніший метод у боротьбі з хворобою.

Відшарування сітківки – це процес відокремлення шарів сітківки від судинної оболонки, втрата нею клітинних зв'язків з пігментним епітелієм. Причиною є скупчення рідини між двома шарами. Рідина негативним чином впливає на зовнішні шари сітківки – відбувається порушення живлення, а це в свою чергу призводить до помітного зниження гостроти зору, а в деяких випадках – і до його повної втрати.

Відшарування сітківки може з’являтися через наявність таких хвороб:

Одним із найпоширеніших симптомів є поява в полі зору різноманітних «іскор» і «спалахів». Також симптомом можуть служити різноманітні плаваючі «мушки», «точки» і «нитки», які потрапляють в поле зору. 

У Центрі відновлення зору Анатолія Совви проводять лікування захворювань сітківки за допомогою таких процедур:

Ми рекомендуємо слідкувати за станом здоров’я своїх очей та вчасно проходити профілактичні огляди. Це допоможе вчасно виявити хворобу і розпочати лікування. 

Трапляється, що у поле зору потрапляє невелике округле помутніння – воно має назву «кільце Вейса».

Ці патології можна поділити на такі види:

Виникає внаслідок розриву в сітківці. В свою чергу він стає джерелом проникнення рідини із скловидного тіла.

Призводить до появи наскрізного розриву сітківки та її відшарування. Сюди ж відносять дистрофію типу «слід равлика».

Повернення до списку