0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
Записатисяна прийом
Подати заявку
Совва Анатолій Ігорович
Змінити мову:
Записатися на прийом
Проведено обстежень
в мережі центрів AS:
279892
Проведено операцій
лікарем А.І. Соввою:
127073
Записатися на прийом

Лікування кератоконусу

       Що таке кератоконус?
       Кератоконус (від грец. «karato» – рогівка і «konus») – такий стан ока, при якому рогівка приймає конічну форму. Під впливом дегенеративних процесів руйнуються зв’язки між клітинами рогівки (кератоцитами), що призводить до втрати жорсткості рогівки, і вона під тиском внутрішньоочної рідини випинається назовні.
       Такі зміни форми рогівки призводять до того, що промені світла фокусуються на сітківці, приводячи до погіршення гостроти зору. В цілому симптоми трохи нагадують розвиток короткозорості або початкові стадії астигматизму.
       Найчастіше таке захворювання зустрічається у молодих осіб (найчастіше у віці 12-35 років, хоча зустрічається від 7 до 52 років. Кератоконус як правило розвивається на обох очах, але ступінь його прояву може бути різним.
       Ознаки кератоконусу
       Пацієнт відчуває труднощі при підборі коригувальних окулярів, виникає потреба в частій їх зміні. Використовувати м'які контактні лінзи взагалі стає неможливим через відсутність прилягання лінзи до рогівки. Швидко прогресують короткозорість та погіршення зору, схожі з астигматизмом. З'являється помітне конусовидне випинання рогівки.
       Причини виникнення кератоконусу
       Причини розвитку дегенеративних процесів в рогівці, що призводять до кератоконусу, досі невідомі. Одним з факторів, що сприяють розвитку кератоконусу, є тривалий прийом кортикостероїдних препаратів, що впливає, в тому числі, і на імунну систему, і також підтверджує її провідну роль у виникненні захворювання.
       Відзначено залежність частоти виникнення кератоконусу від несприятливої екологічної обстановки, зокрема, тривале перебування в приміщеннях, де повітря забруднене грубою суспензією пилу, що викликає постійні мікротравми рогівки.
       Також є дані про вплив генетичних факторів на розвиток захворювання. У більшості ж випадків причина появи кератоконусу залишається нез'ясованою.

       До кінця розібратися в природі виникнення кератоконусу вченим не вдалося. Найбільш поширені причини кератоконусу:

       • генетична схильність;
       • використання невідповідних лінз;
       • травмування рогівки;
       • часте тертя очей;
       • сильні стресові ситуації;
       • вплив негативних факторів навколишнього середовища.

      Діагностика кератоконусу
      Одним з найбільш інформативних і точних сучасних методів діагностики кератоконуса є застосування оптичного кератотопографа, із складанням топографічної карти передньої і задньої стінки рогівки. Такий метод дозволяє діагностувати кератоконус навіть на ранніх стадіях, а складання топографічних карт рогівки через певні проміжки часу дозволяє спостерігати процес в динаміці.
      Важливим фактором успіху є своєчасна правильна діагностика кератоконуса.
      Крос-лінкінг –  ефективна, сучасна методика лікування кератоконусу
      Крос-лінкінг – це найновіша методика лікування кератоконусу та інших дистрофічних недуг рогівки та широко використовується у передових іноземних офтальмологічних клініках з 2004 р. Щорічно в Європі проводяться тисячі рогівкових крос-лінкінгів.
       Перші 30 хвилин рогівка насичується розчином рибофлавіну, що закрапується в око кожні дві хвилини. Наступні півгодини на рогівку діє спеціально змодельоване і дозоване УФ-випроміювання, що продукується спеціально розробленою лампою чи лінкером, яке подається з невеличкими перервами у шість п’ятихвилинних фаз.
       Лікування кератоконусу методом крос-лінкінгу забезпечує:

       • стабілізацію (зменшення) розвитку кератоконусу;
       • зупинку таких процесів, як витончення і випинання рогівки;
       • можливість уникнути кератопластики.

       Основне призначення крос-лінкінгу – зміцнити рогівку, що гальмує прогресування захворювання та дозволяє у ряді випадків уникнути складної операції її трансплантації.