0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
Записатисяна прийом
Подати заявку
Совва Анатолій Ігорович
Змінити мову:
Записатися на прийом
Проведено обстежень
в мережі центрів AS:
278542
Проведено операцій
лікарем А.І. Соввою:
126758
Записатися на прийом

Лікування катаракти

Кришталик – прозора двояковипукла біолінза, яка розташована між райдужкою і склоподібним тілом. Катаракта кришталика – його помутніння, що супроводжується прогресуючою втратою зору. Катаракта в молодому віці розвивається рідко і є наслідком системних захворювань (діабет, атопічний дерматит та ін) або захворювань очей (іридоцикліт, увеїт та ін). Катаракта, глаукома – найбільш часті причини сліпоти у пацієнтів старшого віку.

Здоровий очей постійно підтримує певний рівень тиску. Обмін речовин і кровопостачання працюють практично як годинник.

Кришталик – складне утворення з волокон (витягнуті епітеліальні клітини), кожне з яких є шестикутною призмою. Білок кристалін – основна речовина кришталика. Він прозорий. Живлення кришталика здійснюється дифузією і осмосом з склоподібного тіла (частково з водянистої вологи), що вимагає підтримки високого рівня метаболізму.

Інтенсивність і якість обмінних процесів зі старінням прогресивно знижуються, кришталик не отримує достатнього живлення і змінює свою структуру на користь менш енергоємної будови, втрачаючи прозорість. Тому катаракта в літньому віці зустрічається значно частіше:

  • 60 років – 50% населення,
  • 80 років – до 100%.

Головною особливістю катаракти є те, що у кожної людини вона може розвиватися по-різному.

Класифікація катаракти

Катаракта може уражати один або обидва кришталика. По локалізації помутніння розрізняють субкапсулярную, ядерну, кортикальну і елочкообразную катаракти. За ступенем зрілості (ступенем вираженості патології) розрізняють катаракти:

  1. Незрілу – часткове помутніння.

  2. Зрілу – тотальне помутніння.

  3. Перестиглу – зморщена капсула кришталика.

  4. Морганієву – термінальна стадія перезрілої катаракти (опущення ядра кришталика).

Класифікація має значення для вибору методу лікування катаракти.

Діагностика катаракти

Діагностика катаракти не викликає труднощів. Її добре видно при звичайному офтальмоскопії та огляді в щілинну лампу. Для вибору методу лікування катаракти знадобиться поглиблене обстеження всіх відділів очного яблука на сучасному обладнанні (у мережі центрів AS від півтора до двох годин).

Катаракта. Лікування без операції

Катаракта без операції не зазнає зворотного розвитку, але при незрілих початкових катарактах, які не порушують якість життя пацієнта і не мають злоякісного перебігу, операцію можна відкласти. Медикаментозне лікування катаракти полягає в призначенні полівітамінів (місцево і системно), загальнозміцнюючих засобів, антиоксидантів, лікуванні захворювань, що загострюються протягом катаракти, проводять корекцію рефракції, якщо вона порушена.

Такі лінзи використовуються при хірургічному втручанні. Але крім них необхідні також желеподібні викоэластики.

Катаракта. Хірургічне лікування

Сьогодні золотим стандартом операцій при катаракті вважаються факоемульсифікація і лазерна фемтохірургія. Це амбулаторні, безшовні втручання під місцевою крапельною анестезією:

  • Факоемульсифікацію проводять під мікроскопом. Після мікророзрізу рогівки в кришталик вводять наконечник, який руйнує його ультразвуком. Зруйнований кришталик вакуумним способом видаляють і замість нього ставлять інтраокулярну лінзу.
  • При фемтохірургії операція складається з тих же етапів, але для хірургії катаракти використовують роботизований фемтосекундный лазер. Основними перевагами застосування роботизованою лазерної установки є страховка від помилок хірурга і ізотермальний розріз рогівки (виключає термотравму).

Катаракта після операції не потребує значних обмежень, зір покращується відразу.

Катаракта. Де краще оперувати?

При інших рівних умовах (репутація, професіоналізм персоналу, поглиблена комп'ютерна діагностика зору та ін) перевагу слід віддавати клінікам, де:

  • Реалізована можливість факоемульсифікації та лазерної фемтохірургії.
  • Представлені всі сучасні моделі інтраокулярних лінз.

Ціна операції при катаракті в мережі центрів AS формується залежно від виду втручання, моделі лінз і може становити від 7 до 40 тис грн.

Патент на пристрій для лікування катаракти Патент на пристрій для лікування катаракти Патент на пристрій для лікування катаракти