0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
Записатисяна прийом
Подати заявку
Совва Анатолій Ігорович
Змінити мову:
Записатися на прийом
Проведено обстежень
в мережі центрів AS:
279592
Проведено операцій
лікарем А.І. Соввою:
127003
Записатися на прийом

Хвороби ока

Офтальмологічні захворювання – один з великих розділів патології, якому присвячені монографії, навчальні посібники, наукові праці з окремим захворюванням або методів лікування. У розвинених країнах видані Національні керівництва і прийняті протоколи лікування (стандарти якості) очних хвороб.Прийнято групувати патологію органів зору по анатомічних ознаках ураження того або іншого з відділів ока або його придаткового апарату.

Офтальмологія. Захворювання повік

Повіки захищають і зволожують очі, рівномірно розподіляючи вологу. Звичайна частота моргання близько 16 разів на хвилину. Серед захворювань повік частіше інших зустрічаються:

 • Придбаний птоз (нейрогенний, миогенный, апоневротичний та ін). При вираженому птозі проводять пластичні операції, які відкриваю очей, і суттєво покращують зір.
 • Заворот (энтропион) і виворіт (ектропіон) століття відносять до захворювань, що вимагають втручання пластичного хірурга. Ігнорування медичної допомоги при ент-і эктропионе загрожує серйозними ускладненнями.
 • Запалення очей (блефарити) лікуються консервативно антибактеріальними препаратами з урахуванням чутливості патологічної мікрофлори до антибіотиків. При гнійному блефариті (абсцес століття) показано оперативне втручання.
 • Захворювання залоз повік (ячмінь, халазион) лікуються консервативно. Не можна самостійно видавлювати гній ячменю. Це може призвести до гнійного блефариту.

Офтальмологія. Захворювання кон'юнктиви

Кон'юнктива вистилає зовнішню поверхню очного яблука від рогівки, переходячи на задню поверхню повік. Серед хвороб кон'юнктиви 99% займають специфічні, неспецифічні та алергічні кон'юнктивіти. Вони лікуються консервативно залежно від виду збудника та його чутливості до антибактеріальних і протиалергічних препаратів. Окремим захворюванням, що вимагає хірургічного втручання, є птерігиум. У мережі центрів AS успішно застосовується лазерна хірургія в птеригиума.

Офтальмологія. Захворювання рогівки

Рогівка – головна заломлююча лінза очі. Її патологія значно погіршує зір. Серед хвороб рогівки виділяють:

 • Кератоконус. У мережі центрів AS застосовується сучасна лазерна хірургія цієї патології.
 • Кератити (запалення). Кератити протікають важче кон'юнктивітів. Результатом кератиту при неадекватному та\або запізнілому лікуванні може стати помутніння рогівки, що серйозно порушує зір і зажадає кератектомія або кератопластики. Тому при перших симптомах запалення слід одразу звернутися до офтальмолога. До кероконъюнктивитам так само відносять, що розповсюдився в ХХІ столітті «синдром сухого ока».
 • Дистрофії (дегенерації) рогівки, як правило, є наслідком важких хронічних соматичних захворювань. Без приведення основного захворювання у фазу компенсації лікування дистрофічних змін рогівки безперспективно.

Офтальмологія. Захворювання сітківки

Сітківка – первинна ланка, де світло перетворюється на нервові імпульси. Рецептори сітківки сприймають світло і колір і передають його далі по нервових ланцюгах зорового аналізатора. Хвороби сітківки різноманітні і можуть бути ускладненням соматичної патології або мати місцеві причини.

У мережі центрів AS рекомендують всім людям після 50-55 років проходити поглиблену комп'ютерну діагностику зору, в тому числі, для виявлення патології сітківки на ранніх етапах, коли можливо консервативне лікування. Обов'язковими такі обстеження є для хворих цукровим діабетом, атеросклерозом, системними васкулітами, аутоаллергическими захворюваннями. При відшаруванні сітківки та її дегенеративних змінах в мережі центрів AS застосовують лазерну хірургію, яка суттєво покращує зір і зупиняє розвиток патології.

Офтальмологічні захворювання у дітей

Дитячі офтальмологічні захворювання мають свої особливості, оскільки очі новонародженого і зрілість його зорового аналізатора наближаються до параметрів дорослого органу зору до 3-х років. Особливе значення має патронажне обстеження в окуліста на предмет вродженої патології та обстеження у критичні періоди розвитку органу зору (3, 6, 10, 14 років). У мережі центрів AS рекомендують у цих вікових групах поглиблену комп'ютерну діагностику зору, оскільки звичайна перевірка гостроти зору в школах не виключає всього спектру можливої патології.

Захворювання очей у дітей структурно представлені так:

 • Кон'юнктивіти, кератити – більше половини випадків (не вмивалися і тремо очі брудними ручками).
 • Патологія рефракції – менш 25%.
 • Вроджені катаракти та ускладнення запальних захворювань очей – до 10%.
 • Травми і косоокість – до 15%.
 • Інші хвороби – близько 5%.

 

x
Акомодація та її порушення

Акомодація та її порушення

Проблема порушення акомодації зору у дітей та дорослих стає дедалі гострішою. А все через неправильний спосіб життя та надмірні перевантаження очей через роботу за комп’ютером та проведення часу за екранами телевізорів й іншими цифровими розвагами двадцять першого століття.

Детальніше...

Амбліопія

Амбліопія

Амбліопією називається порушення злагодженого функціонування між органами зору та мозком. Це явище відбувається у зв’язку з домінуванням одного ока людини над іншим.

Детальніше...

Астигматизм

Дефект зору, пов'язаний з порушенням форми кришталиків або рогівки ока, при якому люди втрачають можливість чітко бачити предмети називають астигматизмом. Якщо ігнорувати цю проблему, то вона може стати причиною косоокості та різкого падіння рівня зору.

Детальніше...

Дальтонізм. Захворювання чи особливість?

Нездатність людини правильно розрізняти кольори називають дальтонізмом. Назва походить від імені хіміка Джона Дальтона, який першим вивчав це явище.

Детальніше...

Дистрофія ока

Як боротися з дистрофією ока?

Сітківка ока являє собою своєрідну тканину з нервових клітин. Вони відіграють роль передавача картинки навколишнього світу, адже на сітківці проектуються зображення та за допомогою зорового нерва подаються до головного мозку. І вже там відбувається детальна обробка побаченого.

Детальніше...

Синдром сухого ока

Така хвороба, як синдром сухого ока останнім часом спостерігається все частіше і частіше у жителів мегаполісів. Все тому, що в містах рівень забруднення повітря вище, ніж у сільській місцевості. Дане захворювання частіше діагностується в офісних працівників через тривалу роботу за комп'ютером, саме тому недуга отримала другу назву - комп'ютерний коньюктивит.

Детальніше...

Ячмінь - запалення мейбомієвих залоз краю повіки

Чомусь ячмінь вважається захворюванням, якому не варто надавати значення і воно само пройде. Але це далеко не так, адже якщо неправильно себе повести при появі на оці ячменю або ж виникнуть ускладнення, то наслідки можуть бути дуже серйозні.

Детальніше...

Пресбіопія

Для того, щоб розглянути близько розташовані предмети, оку треба посилити свою заломлюючу силу — сфокусуватися. Зазвичай це робиться за рахунок посилення оптичної сили кришталика.

Детальніше...

Кератоконус

Кератоконус — хронічне прогресуюче захворювання, яке поступово призводить до витончення рогівки. Відбувається це в результаті ослаблення зв'язку між її серединними шарами. В результаті рогівка під дією внутрішньоочного тиску деформується, розвивається астигматизм і короткозорість, зір погіршується.

Детальніше...

Захворювання рогівки

Запалення рогівки або кератит — важке захворювання, що призводить до порушення прозорості роговиці, різкому зниженню зору й поширенню запального процесу вглиб ока.

 

Детальніше...

Захворювання сітківки

Сітківка — найтонша й дуже складна структура ока, що виконує його світлосприймаючу функцію. Тому захворювання сітківки завжди призводять до зниження зору.

Детальніше...

Катаракта

Катаракта

Катаракта — захворювання очей, для якого характерне помутніння кришталика. Основною її ознакою є поступове погіршення зору на одному або обох очах: зображення стає мутним і розпливчастим, ніби перед очима з'явилася целофанова плівка або запітніле скло.

Детальніше...

Короткозорість або міопія

Короткозорість

Короткозорістю, або міопією, страждає кожна третя людина на Землі. Короткозорим людям важко бачити номери маршрутів громадського транспорту, читати дорожні знаки, розрізняти інші предмети на відстані. Але короткозорі можуть добре бачити під час занять, пов'язаних із зором на близькій відстані, таких як читання або письмо.

Детальніше...

Далекозорість

Далекозорість

Далекозорість — це нездатність сфокусувати зір на прилеглому об'єкті. Далекозорість зазвичай розвивається після 40 років. Лікування далекозорості частіше проводиться за допомогою носіння окулярів (контактних лінз). Лікування далекозорості можливо і за допомогою хірургічної корекції.

Детальніше...

Глаукома

Глаукома

В даний час термін глаукома об'єднує досить велику групу захворювань, часто різного походження і з різним перебігом. Однак за відсутності лікування результат у цих, здавалося б абсолютно несхожих, захворювань один - атрофія зорового нерва і сліпота. До сьогоднішнього дня немає єдиної думки про те, що є причиною початку глаукоми.

Детальніше...

Астенопія - втома очей

Часто втомлюються очі? Дізнайтеся, як зняти втому очей. Астенопія - хронічна втома очей. Симптоми: почервоніння очей, різь в очах, сльозотеча очей, постійне печіння в очах, подразнення очей.

Детальніше...

Кон’юнктивіт

Кон'юнктивіт — червоне око або запалення очей. Симптоми: набряк очей, сльозотеча, свербіж.

Хвороба очей «кон'юнктивіт», найбільш відома під назвою рожеве або червоне око та має чітко виражену симптоматику: запалення очі, набряклість очей, мимовільна сльозотеча.

Детальніше...