0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
Записатисяна прийом
Подати заявку
Совва Анатолій Ігорович
Змінити мову:
Записатися на прийом
Проведено обстежень
в мережі центрів AS:
279892
Проведено операцій
лікарем А.І. Соввою:
127073
Записатися на прийом

Дитяча офтальмологія у Центрі

Очі дитини повністю формуються до 3-х років. За наступні 20 років орган зору зазнає менше змін, ніж в перші три роки життя. Наприклад, глибина очного яблука у новонароджених за 3 роки збільшується на 4 мм і більше, а за наступні роки збільшення ледь досягає 4 мм.

У перші 3 роки відбувається активний ріст рогівки. У новонароджених вона ще мало чутлива через недосконалість іннервації. Тому те чужорідне тіло, що потрапило в око дитини першого року життя не викличе болю, сльозотечі, а залишившись в оці, призведе до розвитку важкого кератиту. Тому патронаж включає обов'язковий огляд кон'юнктиви новонароджених. Після року рогівка дитини набуває звичайну чутливість.

У новонароджених порівняно тонка склера і через неї вгадується судинна оболонка. Судини надають склері малюків блакитнуватий відтінок. З тих же причин райдужка в однорічних дітей переважно блакитна. Її колір може змінюватися і здобувати остаточне забарвлення до 12 років. У дітей слабко розвинені м'язи райдужної оболонки. Варіантом норми цілком може бути різна величина зіниць у дітей молодшого віку.

Всі новонароджені злегка короткозорі. Нормальна рефракція формується до 2-х років по мірі зростання війкового м'яза і появи складних скорочень її відділів. До 4-х міс у дітей не функціонує слізна залоза і мамам буде цікаво дізнатися, що емоційна плаксивість починається тільки з 4-5 місяців життя дитини. До цього віку сльозотеча не пов'язана з емоціями малюка.

Дитячі офтальмологічні центри

Такий короткий екскурс в дитячу офтальмологію дає уявлення про те, що звичайний педіатр і навіть дипломований дорослий офтальмолог не завжди зможуть діагностувати і вірно інтерпретувати розлад зору у дитини. Діагностика порушення зору у дітей – робота фахівців вузької кваліфікації – дитячих офтальмологів.

Дитячі офтальмологи Центрів «АЅ» проводять безконтактну комп'ютерну діагностику дитячого зору. Це не боляче, не дорого і абсолютно необхідно трирічним малюкам, перед школою, в 10 і 15 років. Перевірка зору у дітей за таблицями в школах – це ХІХ століття, а на дворі – ХХІ. Сьогодні дитяча короткозорість, далекозорість, косоокість, астигматизм, амбліопія – ті хвороби, які перемогла дитяча офтальмологія. Чернівці – флагман діагностики та лікування дитячих хвороб на Україні, а дочірні центри «АЅ» відкриті і в інших обласних центрах. Скористайтесь послугами і позбавте дитину від проблем із зором назавжди.

Перевірка зору для дітей в нашому центрі – весела пригода, яка цілком може замінити відвідування стадіону або кінозалу. Клінічне значення такого візиту важко переоцінити.

Поради батькам від дитячих офтальмологів центру «АЅ»

  • Умивайте дітей. До 3-х років – це ваша відповідальність. Потім умивання повинно увійти у звичку дитини. Умиватися слід щоразу після миття рук з милом.
  • Не діставайте самі і не вчіть діставати дитину сторонні тіла з очей. Ця процедура в домашніх умовах загрожує багатьма ускладненнями. Якщо немає можливості звернутися до офтальмолога, знайдіть лікаря будь-якої спеціальності або медсестру, викличте швидку допомогу.
  • Уважно ставтеся до скарг дитини. Помічайте, як близько до очей дитина підносить планшет або книгу, як мружиться, намагаючись щось розгледіти вдалині, як закриває одне око, розглядаючи предмет.
  • Дотримуйтеся відомих заходів профілактики очних хвороб, захищайте дітей від агресивних зовнішніх факторів (УФО, ТВ, комп'ютер, пил та ін).
x

Дитяча офтальмологія

В країнах Євросоюзу близько 30% всіх хворих з розладами зору – діти. За даними ВООЗ у світі нараховується близько півтора млн дітей інвалідів по зору. Тому дитячі офтальмологічні послуги в Україні затребувані і актуальні.

Детальніше...

Детские глаза нуждаются в защите

Дитячі очі потребують захисту

Усі ми з великим нетерпінням очікуємо теплих сонячних днів - сезону дитячих канікул та відпусток. І разом з тим все більше батьків стурбовані серйозною небезпекою, яку приховує в собі сонце. Розуміючи повну безкорисність дешевих сонцезахисних окулярів, куплених на базарі, все більше батьків готові придбати якісні окуляри не тільки для себе, але і для дітей.

Детальніше...