0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
Записатисяна прийом
Подати заявку
Совва Анатолій Ігорович
Змінити мову:
Записатися на прийом
Проведено обстежень
в мережі центрів AS:
279892
Проведено операцій
лікарем А.І. Соввою:
127073
Записатися на прийом

Діагностика зору

Topcon TRK-1 Japan Діагностичне відділення Діагностичне відділення

Очні хвороби підступні. Вони не завжди проявляються маніфестними симптомами (біль, почервоніння, різке зниження зору і т.д.). Хвороби очей часто розвиваються поступово і приховано, маскуючись, наприклад, під «втому очей від комп'ютера». Короткозорі люди іноді з подивом виявляють, що їх попутники без зусиль розрізняють марку трамвая здалеку і легко читають рекламні оголошення на протилежному боці вулиці.

У офтальмолога в поліклініці або салоні оптики перевіряють тільки гостроту зору. Така спрощена діагностика зору допустима при масових скринінгових обстеженнях, відсутності скарг у пацієнтів і необтяженому  анамнезі. Класичний приклад - діагностика порушень зору у дітей в школах. При підозрі на патологію батькам видають направлення на комп'ютерну діагностику зору й інші обстеження.

Діагностика зору в Україні сьогодні відповідає західним стандартам, а в чомусь і перевершує їх. Наприклад, у США і деяких інших розвинених країнах первинну діагностику зору і підбір окулярів проводять не очні лікарі, а оптометристи з середньою медосвітою. У складних випадках вони направляють пацієнтів до окуліста.

Кому потрібна поглиблена діагностика порушень зору

 • Всім, у кого є скарги з боку органів зору.
 • Пацієнтам від 45 років. У людей старше цього віку розвивається пресбіопія, підвищується ризик катаракти, глаукоми та інших патологій.
 • Вагітним. У пологах підвищується ризик відшарування сітківки. Не рідко висновок офтальмолога є вирішальним фактором вибору між пологами природнім шляхом і кесаревим розтином.
 • Пацієнтам з деякими хронічними захворюваннями (атеросклероз, гіпертонія, цукровий діабет та інші). Ускладненням цих захворювань є патологія органу зору.
 • Пацієнтам з хронічними хворобами очей.
 • Людям, що носять контактні лінзи.
 • Офісним клеркам, які проводять робочий день за комп'ютером.
 • Всім пацієнтам перед хірургічною корекцією зору.

Як проходить діагностика зору на комп'ютері

Комп'ютерна діагностика зору - не більше ніж рекламна вивіска. Комп'ютер, в звичайному побутовому розумінні (ПК), для поглибленої діагностики зору не використовується. Інша справа, що все сучасне діагностичне обладнання в офтальмології - це складні прилади з процесорами, дисплеями, функцією збереження даних, можливістю виведення результатів обстеження в цифровому вигляді та на паперовому носії.

Обстеження триває близько 2-х годин. За тиждень до нього слід відмовитися від носіння контактних лінз, в день діагностики не використовувати косметику для повік і вій. Після обстеження через розширені зіниці зір буде нечітким ще 2-3 години. Керувати автомобілем в цей період не можна. Рекомендовані сонцезахисні окуляри.

Кабінети діагностики зору в Україні мережі центрів AS оснащені:

 • безконтактними цифровими тонометрами,
 • цифровими пахиметрами (апарат УЗД для визначення товщини рогівки і дослідження передньої очної камери),
 • цифровими автокераторефрактометраи (тонка діагностика рефракції, визначення відстані між зіницями, вимір радіуса кривизни і діаметра рогівки),
 • цифровими аналізаторами полів зору,
 • цифровими оптичними томографами, щілинною лампою, ендотеліальних мікроскопом, комп'ютерним рогівковим топографом та іншим високоточним сучасним обладнанням.

Особливості діагностики порушень зору у дітей

Устаткування мережі центрів AS дозволяє провести діагностику зору у дітей з 3-4 міс. Всі процедури безпечні, безконтактні, не викликають болю і гарантують точність діагнозу. Деякі види обстеження проводяться в старшому віці. Наприклад, автокераторефрактометрія показана дітям з 3 років.

Topcon 2000 Allegro IOL Master